امروز : 43
ديروز : 13
افراد آنلاين : 1
همه : 2156
 
نوشته شده توسط : هايپر جيم

همانطور كه مي دانيد انجام ورزش منظم حداقل 3 روز در هفته و در هر روز 30 دقيقه به سلامتي كمك مي كند. افرادي كه قصد دارند وزن خود را كاهش بدهند بايد اين زمان را به بيش از 45 دقيقه برسانند. ضمن اينكه مي بايست رژيم غذايي مناسبي هم داشته باشند.
به هر حال كسي كه روي تردميل مي دود، نبايد در حين انجام تمرين بسيار سير و سنگين يا گرسنه باشد.

چند ساعت قبل استفاده از تردميل غذا بخوريم؟

بنابراين 2 ساعت قبل از شروع تمرين بهتر است غذاي سرشار از كربوهيدرات بخوريد تا در طول دويدن بر روي تردميل احساس ضعف نكنيد. كربوهيدرات از اتم هاي كربن، هيدروژنو اكسيژن تشكيل شده است. نان، سيب زميني و برنج منابع مهم كربوهيدرات هستند. همچنين كربوهيدرات به انتقال سريع پيام هاي بدن كمك مي كند و باعث چابكي مي شود.

خوردن غذاي مناسب قبل از ورزش به افزايش استقامت، قدرت عضلات وبهبود سوخت ساز كمك مي كند.

همانطور كه مي دانيد تردميل يك وسيله براي ورزش هاي هوازي است. در ورزش هوازي، وزرشكار مي بايست در زمان طولاني با شدت متوسط فعاليت بكند. بدين ترتيب بدن پس از 15 دقيقه وارد مرحله چربي سوزي خواهد شد.

خوردن فيبر قبل از دويدن بر روي تردميل بسيار موثر است. فيبرها در هنگام فعاليت به تدريج هضم مي شوند و انرژي لازم را براي ورزشكار فراهم مي كنند.

خوردن ميوه هاي تازه مانند پرتقال، هندوانه، سيب و... هم 2 ساعت قبل از كار با تردميل توصيه مي شود.
بعد از ورزش نيز خوردن مواد حاوي كلاژن بهترين نوع تغذيه است. حتما با شنيدن كلاژن به

ياد پوستتان افتاديد. چون كلاژن مهم ترين ماده سازنده پوست است. علاوه بر اين تركيب اصلي سازنده غضروف، عضلات، استخوان و تاندول ها نيز مي باشد. ميوه و سبزيجاتي كه رنگ سبز پر رنگ دارند، مثل خيار و كرفس همچنين موادي كه حاوي ويتامين C هستند، منبع كلاژن مي باشند. كلاژن حتي چين و چروك پوست را هم از بين مي برد.

متخصصين تغذيه معتقدند افرادي كه در انجام ورزش بخصوص دويدن بر روي تردميل به لاغري فكر مي كنند بهتر است پس از اتمام تمرين تا 1 ساعت از خوردن مواد غذايي كه حاوي قند، نشاسته و چربي است بپرهيزند. چون پس از فعاليت شديد بدن به سرعت اين مواد را جذب خواهد كرد و بيشتر سبب چاقي خواهد شد.

پس از 1 ساعت هم بهتر از مواد غذايي پروتئيني استفاده كنيد.

پروتئين، ماده حياتي براي بازسازي و حفظ بافت ها، سلول ها ودستگاه بدن است. اما پروتئين نبايد همراه با چربي باشد. بنابراين گوشت قرمز بدون چربي، مواد لبني كم چرب و سويا بهترين منابع غذايي ورزشكار هستند.

از طرفي دويدن بر روي تردميل دماي بدن را بالا مي برد. بنابراين ممكن است فرد عرق زيادي بكند؛ به همين دليل كساني كه بر روي تردميل مي دوند حتما بايد يك بطري آب در دسترس داشته باشند و هر چند دقيقه آب بنوشند. اين كار الكتروت بدن را متعادل نگه مي دارد و به اصطلاح بدن هيدراته مي شود.

تنفس درست هم در هنگام دويدن بر روي دستگاه تردميل بسيار اهميت دارد. اگر خوب نفس نكشيد اكسيژن لازم به بافت ها نمي رسد. در نتيجه عمل سوخت و ساز به خوبي صورت نمي گيرد و از طرفي ممكن است، در بخشي از بدن اسيد لاكتيك ترشح شود. ترشح اسيد لاكتيك باعث ايجاد درد، كوفتگي و اسپاسم عضله خواهد شد.:: موضوعات مرتبط:

:: برچسب‌ها: ،
تاریخ انتشار : ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ | نظرات (0)
نوشته شده توسط : هايپر جيم

روغن كاري تردميل

روغن كاري تردميل امري بسيار ساده مي باشد كه به منظور جلوگيري از فرسودگي تسمه تردميل صورت مي پذيرد و در دو نوع روغن سيليكون ايراني و تايواني قابل ارائه است در اين بخش به آموزش روغن كاري تردميل مي پردازيم :

روغن سيليكون كه براي تردميل امري الزامي است بين نوار نقاله و تخته تردميل موجب كاهش اصطكاك و روان كار كردن عمليات راه روي تردميل ميگردد كه مي بايست متناسب با مدت استفاده از دستگاه مورد استفاده قرار گيرد اين امر به دليل افزايش طول عمر تردميل الزامي مي باشد در مدت استفاده ي اوليه از دستگاه نيازي به روغن كاري نيست ولي پس از استفاده ي طولاني ، دستگاه نيازمند روغن كاري مي باشد جهت روغن كاري ابتدا سطح زير نوار نقاله را با دستمال نم دار تميز كنيد و سپس روغن كاري كنيد اين امر پس از هر 15 - 30 ساعت استفاده از تردميل به مقدار 1/6 صورت مي پذيرد . جهت اين كار فاصله 20 سانتي متر از غلطك جلو لبه نوار تردميل را با دست بلند كنيد و با دست ديگر روغندان را به زير نوار بفرستيد سپس روغندان را تا حدي جلو ببريد كه سر خروجي روغندان در نزديكي وسط تردميل قرار گيرد سپس مقداري از روغن را به صورت خط مارپيچ روي تخته تردميل بريزيد و در حال ريختن روغن دست خود را به سمت بيرون بكشيد به ترتيب 20 سانتي متر عقب تر و باز هم 20 سانتي متر عقب تر همين كار را انجام دهيد .:: موضوعات مرتبط:

:: برچسب‌ها: ،
تاریخ انتشار : ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ | نظرات (0)
نوشته شده توسط : هايپر جيم

تردميل وسيله اي مناسب براي تمرينات هوازي است. ولي براي كار با آن بايد به چند نكته خيلي مهم توجه داشته باشيد.

 

نكات مهم براي تمرين بهتر با تردميل

1. با كفش و لباس مناسب بر روي تردميل برويد. سعي كنيد يك تيشرت نخي ساده و يك شلوارك ورزشي به تن داشته باشيد. حتما جوراب به پا كنيد و كفش مناسب بپوشيد. يك حوله و يا دستمال در دسترس خود قرار بدهيد و هر از گاهي عرقتان را خشك كنيد. يك بطري آب هم دم دست داشته باشيد تا در حين ورزش، آب بنوشيد. ضمنا اگر در هنگام انجام تمرين به موزيك تند گوش بدهيد، عملكرد بدنتان تسريع مي شود.

2. حتما قبل از شروع تمرين بدنتان را گرم و پس از پايان سرد كنيد. اين كار را مي توانيد با راه رفتن روي تردميل انجام بدهيد.3 دقيقه با سرعت 3 كيلومتر در ساعت را برويد. سپس سرعت را به 4 تا 5 كيلومتر برسانيد. 3 دقيقه در اين حالت نرم بدويد.پس از آن سرعت را به 7 كيلوتر رسانده و 30 ثانيه بدويد. آنگاه دوباره سرعت را تا 3 كيلومتر كم كنيد. در اي حالت ريكاوري مي شويد پس از 1 دقيقه ريكاوري به تمرين اصلي بپردازيد. براي سرد ردن هم در انتهاي تمرين 5 دقيقه با سرعت كم راه برويد. سپس از تردميل پايين باييد و حركات كششي ايستا انجام بدهيد.

3. فيتنس خود را تست كنيد. در اولين فرصت بيرون بزنيد و پس از گرم كردن، توان راه رفتن و خود را با گذشته مقايسه كنيد. سعي كنيد زمان دويدن و راه رفتنتان شيبه به برنامه كار با تردميل باشد. با اي روش خود را به چالش مي اندازيد و ايجاد تنوع هم مي شود.

4. گاهي براي بهبود بازه شيب تردميل را تا آنجا كه مي توانيد زياد كنيد. با اين كار اصل تنوع تمرين هم رعايت مي شود. شيب زياد راه رفتن و سرعت گرفتن را سخت مي كند. هيشه بايد بين سرعت وشيب يك تناسبي باشد. هرگز در شيب زياد با سرعت بيش از 4 كيلومتر در ساعت راه نرويد. در اين حالت شما ورزشي شبيه به تپه نوردي را تجربه مي كنيد.

عضلات دو قلو و ساق پا به شدت در گير مي شوند. اگر مي خواهيد سرعتتان افزايش پيدا كند، شيب تردميل را 2 درجه زياد كنيد و چند جلسه با همين شيب ادامه بدهيد. وقتي شيب را به حالت اوليه برگردانيد، مي بينيد سرعتتان افزايش يافته است.:: موضوعات مرتبط:

:: برچسب‌ها: ،
تاریخ انتشار : ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ | نظرات (0)
نوشته شده توسط : هايپر جيم

يك قانون كلي وجود دارد كه مي گويد: قبل از هر ورزشي بايد بدن خود را گرم و پس از هر ورزشي مي بايست بدن را سرد كنيم.

دويدن و راه رفتن يكي از بهترين ورزش هاست، كه از اين قاعده مستثني نمي باشد. از آنجايي كه ما معمولا فضاي لازم براي دويدن و پياده روي را نداريم از وسيله اي به نام تردميل استفاده مي كنيم. اما بايد بدانيم دويدن بر روي تردميل يك ورزش كامل محسوب مي شود و بايد مراحل مختلف ورزش را در اين تمرين رعايت كنيم. متاسفانه حتي گاهي ديده مي شود ورزشكاران حرفه اي هم از گرم كردن بدن خود قبل ورزش سر باز مي زنند. اينكار احتمال آسيب ديدگي، درد و كوفتگي بعد از ورزش را افزايش مي دهد. به طور معمول خستگي پس از ورزش مي بايست بين 8 تا 12 ساعت بعد برطرف شود.

حركات كششي قبل از تردميل

نكته مهم ديگر اينكه هرگز بدون كفش ورزشي مناسب از تردميل استفاده نكنيم. شيب دستگاه را با توجه به ويژگي بدن و هدف خود تنظيم كنيم. در هنگام گرم كردن، آرام و با ريتم نفس بكشيم. ورزش را با سرعت كم شروع كرده و هر 3 دقيقه يكبار سرعت خود را افزايش دهيم. در هنگام احساس خستگي زياد و بالا رفتن شديد ضربان قلب سرعت را كم كم پايين بياوريم. به خاطر داشته باشيد همه مي توانند از تردميل استفاده كنند به شرط اينكه شيب و سرعت دستگاه با ويژگيهاي بدن آنها هماهنگ باشد و به عضلات آسيب نرساند.خستگي خيلي زياد نشانه خوب بودن ورزش نيست.

در هنگام شروع ورزش با اين دستگاه براي گرم كردن، تردميل را بر روي شيب صفر درجه بگذاريد و به آرامي روي آن راه برويد. ضمن راه رفتن مي توانيد دستها و اندام بالايي خود را در جهت هاي مختلف بكشيد به طوريكه كشيدگي را در پهلوها، كمر و دستهاي خود حس كنيد. سپس مي توانيد قدمها را به شكلي بلند و آهسته برداريد تا كشيدگي در رانها و عضلات تحتاني نيز حس شود. اين كار بايد 5 تا 10 دقيقه طول بكشد. بعد از حركات كششي پويا مي توانيد آرام آرام به سرعت راه رفتن و دويدن خود بيفزاييد.در طي انجام ورزش دم باز دم را هرگز فراموش نكنيد. اگر تردميل شما ضربان قلب را نشان مي دهد، به آن توجه داشته باشيد، در غير اين صورت به تنفس خود دقت كنيد.

اگر به اصطلاح احساس كرديد داريد از نفس مي افتيد حتما سرعت را كاهش بدهيد. در هنگام دويدن بر روي دستگاه يك بطري آب در دسترس خود قرار دهيد و هر از گاهي آب بنوشيد. اگر دچار افت قند يا فشار خون يا سرگيجه شديد ورزش را به آرامي قطع كنيد. در غير اين صورت اگر مي خواهيد ورزش شما هوازي و به اصطلاح چربي سوز باشد، حداقل 30 دقيقه به آن ادامه بدهيد. در اين فاصله مي توانيد چند بار سرعت دستگاه را كم يا زياد كنيد تا ورزش هوازي با غير هوازي تركيب شود. هيچگاه به يكباره از دستگاه پايين نياييد.

پس از اتمام ورزش سرعت دستگاه را روي 4 كيلومتر در ساعت تنظيم كنيد و به آرامي راه برويد. بعد از 3 دقيقه سرعت را به صفر برسانيدو حركات كششي ايستا را بدون استفاده از تردميل تكرار كنيد. حركات كششي پويا براي افراد كم تحرك كه به دليل شغلشان ساعات طولاني پشت ميز مي نشينند، بسيار موثر است.:: موضوعات مرتبط:

:: برچسب‌ها: ،
تاریخ انتشار : ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ | نظرات (0)
نوشته شده توسط : هايپر جيم

تردميل هاي بدون موتور در واقع دستگاههايي هستند كه با قدرت پا و وزن ورزشكار حركت مي كنند. يعني اين ورزشكار است كه با پاهاي خود تسمه تردميل را به گردش در مي آورد واز جريان برق و تنظيمات كامپيوتري خبري نيست.

درست است تردميل هاي موتوري يا برقي مزيت هاي فراواني دارند اما تردميل هاي بدون موتور مقرون به صرفه تر و ارزان تر هستند. معمولا اين دستگاه ها را به راحتي مي توان حمل كرد. چون سبك و تاشو هستند. با وجود آنها نيازي به پريز برق نداريد.

تردميل بدون موتور باعث مي شود شما كالري بيشتري بسوزانيد. ولي با آن قادر نخواهيد بود قدرت بدن خود را روي قسمتهاي مختلف متمركز كنيد. بنابراين ناچار هستيد از تمرينات بدنسازي ديگري كمك بگيريد. حركاتي مانند كرانچ و دراز و نشست در كنار كار با اين دستگاه بسيار موثر هستند.

بهترين روش براي كار با تردميل بدون موتور اين است كه راه رفتن را به آرامي شروع كنيد و پس از 3 دقيقه به مدت 30 ثانيه بدويد.سپس دوباره آرام راه برويد.

تاثير-تردميل-بدون-موتور-در-كاهش-وزن

به پا داشتن كفش مناسب درهنگام استفاده از تردميل مسئله بسيار مهمي است. در هنگام دويدن جوراب و لباسهاي نخي بپوشيد.وقتي روي دستگاه تردميل قرار داريد سرتان را بالا نگهداريد. عضلات گردن را منقبض نكنيد. آرام باشيد. تعادل خود حفظ كنيد و حواستان به تنفستان باشد. در تردميل هاي بدون موتور چون صفحه مانيتور كامپيوتري نداريد بايد خودتان به ضربان قلب و تنفستان توجه كنيد.

براي توقف اضطراري دسته هاي دستگاه را گرفته و ضمن كم كردن سرعت از روي آن پايين بپريد. ولي در هنگام كار با دستگاه بهتر است دستها رها باشد و به صورت آونگي به جلو و عقب برود. در هنگام راه رفتن روي تسمه سعي كنيد همه كف پا روي سطح قرار بگيرد. يعني بر روي انگشتان و پاشنه راه نرويد؛ زيرا اين كار به كمر و ساير عضلات پا آسيب مي رساند.

اگر مبتلا به بيماريهاي قلبي-عروقي يا فشار خون و ... هستيد حتما در مورد برنامه ورزشي خود با پزشكتان مشورت كنيد. همراه با ورزش ،رژيم غذايي مناسبي داشته باشيد تا بهتر نتيجه بگيريد. وقتي روي تردميل هستيد شكم خود را به داخل بدهيد تا عضلات شكم به خوبي فرم بگيرند.

به هر حال تردميل چه موتوري و چه بدون موتور به كاهش وزن و تناسب اندام كمك خواهد كرد و بانوان مي توانند در فضاهاي سرپوشيده و محدود از آن استفاده كنند. اين وسيله جايگزين مناسبي براي پياده روي هاي خارج از منزل است. بانواني ك به دليل داشتن فرزند كوچك و مشكلات ديگر نمي توانند هر روز از منزل خارج بشوند مي توانند از اين وسيله استفاده كنند.:: موضوعات مرتبط:

:: برچسب‌ها: ،
تاریخ انتشار : ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ | نظرات (0)
نوشته شده توسط : هايپر جيم

تحقيقات نشان داده است حتي با تردميل بدون موتور هم شما مي توانيد وزن كم كنيد. زيرا اين وسيله امكان انجام ورزش دو كه مادر همه ورزش ها است را در فضاي كوچكي مانند آپارتمان فراهم مي كند. در تردميل بدون موتور وقتي با قدرت وزن و پاهاي خود تسمه را مي چرخانيد بدن كالري بيشتري مي سوزاند، در نتيجه چربي هاي شكمي تا حد مطلوبي ناپديد مي شوند. اما اين كار بيش از هر چيز يك تمرين قدرتي براي پاها محسوب مي شود ومتاسفانه كاربر نمي تواند تاثيرات ورزش را بر نقاط مختلف بدن خود متمركز كند يا به روشهاي مختلفي راه برود و بدود.

صرف نظر از اين موضوع استفاده از تردميل بدون موتور مقرون به صرفه تر است. چون برق مصرف نمي شود و ارزان تر است. به راحتي نيز حمل و نگهداري مي شود. اما از طرفي نمي توانيد سرعت حركت خود را بر روي اين تردميل ها تنظيم كنيد.هيچ دكمه اي براي توقف اضطراري هم وجود ندارد.بلكه براي توقف اضطراري مي بايست با مهارت دستگيره ها را گرفته و پايين بپريد.البته در هنگام استفاده از تردميل موتوري هم بايد مراقب باشيد تا در هنگام تمرين با سرعت بالا يا توقف، تعادل خود را از دست ندهيد. در تردميل هاي برقي يا موتوري معمولا شما يك مانيتور كامپيوتري در پيش رو داريد كه ضربان قلب، سرعت، مقدار كالري سوزانده شده، زاويه شيب و ... را نشان مي دهد.

شيب تردميل بسيار حائز اهميت است و اغلب در نوع موتوري آن شيب بهتر و آسانتر تنظيم مي شود. در ضمن اگر كودك خردسال در منزل داريد بايد بدانيد بيشتر تردميل هاي الكترونيكي كليد قفل محافظتي دارند.

هرگاه شما بيش از آنچه مي خوريد كالري مصرف كنيد، وزن از دست خواهيد داد. اما براي اينكه بتوانيد بدن را به شكل دلخواه خودتان در آوريد به چيزي بيش از كاهش وزن نياز داريد. به همين خاطر به سراغ بدنسازي مي رويم.

آشنايي با تردميل بدون موتور

كار با تردميل با موتور يا بي موتور وزن بدن شما را كاهش مي دهد. اما در كنار آن بايد فكري هم براي سفت كردن عضله هاي شكم و ساير اعضاي بدن داشته باشيم. انجام تمريناتي نظير دراز و نشست و حركات كششي به فرم دهي بدن بسيار كمك خواهد كرد. يعني در هفته حداقل يك روز به جاي كار با تردميل به اين نوع تمرينات بپردازيد. حتما به خاطر داشته باشيد در هنگام پياده روي يا دويدن، چه در محيط بيرون و چه بر روي تردميل از كفش مناسب استفاده كنيد و هرگز بدون كفش بر روي تردميل نرويد. ميزان نرمي و انعطاف پذيري سطح تردميل به هدف شما در ورزش بستگي دارد. اگر تنها به دليل داشتن تناسب اندام از تردميل استفاده مي كنيد، نرمي پوشش كف آن به محافظت از عضلاتتان كمك مي كند.

داشتن رژيم غذايي مناسب در روند كاهش وزن تاثير به سزايي خواهد داشت. هرگز فراموش نكنيد در هنگام ورزش آب بنوشيد. در هنگام استفاده از تردميل آرام پيش برويد و هر 3 دقيقه يكبار سرعت خود را افزايش بدهيد. گرم كردن بدن قبل از ورزش از آسيب هاي احتمالي پيشگيري مي كند. اين كار را مي توانيد با يك سري حركات كششي در هنگام راه رفتن آهسته بر روي تردميل انجام بدهيد. تجربه نشان داده است اگر بتوانيد طوري برنامه ريز كنيد كه در روز 60 دقيقه، در دو مرحله صبح و بعد از ظهر و هر بار حدود 30 دقيقه بدويد بي شك طي مدت زمان كوتاهي متوجه تاثير چشم گيري بر روي اندام خود خواهيد شد.:: موضوعات مرتبط:

:: برچسب‌ها: ،
تاریخ انتشار : ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ | نظرات (0)
نوشته شده توسط : هايپر جيم

تردميلي را كه انتخاب مي كنيد به دقت مورد آزمايش قرار دهيد. چند آزمايش ساده باعث مي شود يك تردميل مناسب خريداري فرماييد. سعي كنيد تردميل خود را از يك مركز معتبر خريداري كنيد و هميشه به گارانتي و خدمات پس از فروش آن دقت كنيد.

در هنگام خريد تردميل انتخابي را تست و به نكات زير توجه فرماييد:

سر و صدا :  آيا موتور بي سروصدا و به نرمي كار مي‌كند؟ آيا موتور شيب دهنده نيزنرم و بي سروصدا است؟

قدم آهسته : آيا در سرعت كم موتور و تسمه به نرمي كار مي‌كنند؟ اگر در سرعت كم موتور به سختي كار بكند نشان مي دهد تردميل مهندسي ضعيفي دارد؟

تسمه : آيا تسمه در همه‌ي سرعت‌ها نرم كار مي‌كند؟

اندازه: آيا بلندي تسمه نسبت به گام‌هاي بلند شما فضاي اضافي كافي دارد؟ ايا در رابطه با پهناي تسمه احساس راحتي مي‌كنيد؟

شيب: آيا ترديمل با نرمي شيب دار مي‌شود؟ آيا در حالت شيب دار با ثبات است؟

سرعت : آيا سرعت حداكثر پاسخگوي نيازهاي تمريني شما هست؟

كنترل‌ها : آيا نحوه قرار گرفتن كنترل‌ها دسترسي به آنها را آسان كرده است؟ آيا دكمه‌ي خاموش كردن اضطراري خارج از محل برخورد تصادفي است؟

قبل از خريد خود چند تردميل را انتخاب و مورد تست قرار دهيد تا بهترين را در ميان آنها انتخاب كنيد.:: موضوعات مرتبط:

:: برچسب‌ها: ،
تاریخ انتشار : ۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ | نظرات (0)
نوشته شده توسط : هايپر جيم

معمولآ افرادي كه با تردميل كار مي كنند  اجزاء آن را نمي شناسند و وظيفه هر كدام را نمي دانند. شناخت قطعات تردميل به شما كمك مي كند كه طرز كار تردميل را بهتر بشناسند و همچنين در زمان بروز مشكل متوجه شويد كدام قسمت مشكل دارد.

در زير بخشهاي مختلف تردميل را با عكس و توضيحات براي شما نمايش مي دهيم:

1. موتور تردميل:

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/motor.JPG

در بخش جلويي تردميل و زير پوشش جلويي موتور وجود دارد كه مهمترين بخش تردميل نيز مي باشد و در هنگاه خريد به قدرت و كيفيت آن بسيار بايد توجه كنيد. اين موتور محرك اصلي تردميل است و قدرت آن بر اساس اسب بخار تعيين مي گردد.

2. موتور شيب:

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/motor%20shib.jpg

موتور شيب نيز در بخش جلويي تردميل و در كنار موتور اصلي وجود دارد كه با حركت دادن چرخ دنده حلزوني شيب تردميل را تنظيم مي كند. لازم به ذكر است برخي از تردميل ها موتور شيب ندارند و نتظيم شيب در آنها به صورت دستي انجام مي شود.

3. قطعه الكترونيكي بالا

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/bala.jpg

اين بخش شامل صفحه نمايش و كليد هايي در كنار صفحه نمايش تردميل و بر روي دسته هاي آن مي شود كه باعث ارتباط كاربر با تردميل مي گردد.

4. قطعه الكترونيكي پايين

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/pain.JPG

اين قطعه در بخش جلوي تردميل و در كنار موتور قرار دارد كه وظيفه برق رساني به بخشهاي مختلف تردميل را بر عهده دارد.

5. شاسي تردميل

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/shasi.jpg

اين بخش قاب اصلي تردميل و بخش فلزي است كه تمام اجزاء تردميل بر روي آن سوار است. اصطحكام اين بخش يك فاكتور مهم در انتخاب تردمبل خوب است.

6. تخته تردميل

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/takhte.jpg

بخشي است كه تسمه اصلي تردميل دور آن است و همواره بايد صاف و صيقلي باشد.

7. تسمه موتور

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/tasme%20motor.jpg

تسمه اي است كه حركت موتور را به غلتك جلويي انتقال مي دهد و موجب چرخش تسمه اصلي مي شود.

8. غلتك

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/ghaltak.jpg

در تردميل دو غلتك وجود دارد كه به آنها غلتك جلويي و عقبي مي گويند كه تسمه تردميل به دور آنها مي افتد و كشش تسمه را نيز تنظيم مي كنند

9. تسمه اصلي

http://treadmills-co.com/administrator/files/UploadFile/tasme%20asli.jpg

تسمه اي است كه ما بر روي آن مي دويم و جنس و كيفيت آن از فاكتور هاي يك تردميل خوب مي باشد.:: موضوعات مرتبط:

:: برچسب‌ها: ،
تاریخ انتشار : ۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ | نظرات (0)
نوشته شده توسط : هايپر جيم

عادت هاي نادرست در هنگام استفاده از تردميل ، افرادي زيادي هستند كه براي لاغري و يا تناسب اندام خود از تردميل استفاده مي كنند و با قبول قيمت تردميل اقدام به خريد تردميل مي نمايند به نظر ميرسد كه استفاده از آن بسيار ساده ميباشد اما توجه داشته باشيد كه اگر در هنگام استفاده از تردميل چند نكته كوچك را رعايت نكنيم ممكن است بجاي خاصيت سلامت بخشي به بدن ما آسيب برساند در اين مقاله قصد داريم عادت هاي نادرست در هنگام استفاده از تردميل را شرح دهيم .

استفاده از كفش هاي كهنه و نامناسب :

توجه داشته باشيد كه كفش در ورزش از اهميت بسزايي برخوردار است . در هنگام استفاده از تردميل حتما بايد از كفش هاي رانينگ و يا واگينگ استفاده نماييد كفش هاي غير ورزش به پا آسيب هاي بسيار زيادي ميرساند ، كف كفش بايد داراي پد هاي اضافي در ابتدا و انتهاي پا (پنجه و پاشنه) داشته باشد كه ضربه وارد شده را دفع كند .

نگاه كردن به پا ها

بسياري از افراد كه از تردميل استفاده مي كنند در هنگام دويدن و يا راه رفتن به پا هاي خود خيره ميشوند ، نگاه كردن به پا ها باعث ميشود سر شما گيج برود و يا تمركزتان را بر هم بزند و در نتيجه باعث ميشود تعادل خود را از دست بدهيد ، همچنين براي آنكه بتوانيد به پا هاي خود نگاه كنيد مجبور ميشويد كه سرتان را پايين نگه داري كه خود باعث ميشود به گردن و ديگر اعضاي بدنتان آسيب وارد شود .

در هنگام راه رفتن بر روي تردميل بايد سر صاف و به جلو نگاه كنيد و شانه ها را يكسان و صاف نگه داريد سينه ها را به جلو هل بدهيد و قوز نكنيد .

كوباندن پا ها

در واقع تردميل دستگاهي است كه محيطي را براي شما فراهم ميكند كه بتوانيد بر روي آن راه برويد و يا بدويد ، براي برخي از افراد سخت است كه به طور طبيعي بر روي آن گام بردارند و همين نكته باعث ميشود كه به بدن خود آسيب برسانند مخصوصا افرادي كه در هنگام قدم برداشتن بر روي تردميل با كف پا و پا پاشنه پا فرود مي آيند نه جلوي پا .

انجام ورزش تكراري

شايد در ابتدا استفاده از تردميل به تنهايي تاثير گذار باشد اما به علت سازگاري بدن و قوي شدن عضلات در هنگام استفاده از تردميل كالري كمتري مي سوزانيد ، به همين دليل بايد هر 1 ماه يكبار برنامه ورزشي خود را تغيير دهيد و از ديگر دستگاه ها مانند الپتيكال و پله استفاده نماييد .

حركت بيش از حد دست ها

سعي كنيد كه تا زماني در حال راه رفتن هستيد دستان خود را در كنار بدنتان نگه داريد و زماني كه شروع به دويدن كرديد دست هايتان را با زاويه 90 درجه نه بيشتر حركت دهيد زيرا حركت بيش از حد دست ها فقط شما را خسته مي كند و نميتوانيد تمرينات خود را به صورت كامل و صحيح انجام دهيد. سعي كنيد كه دستانتان را آزاد بگذاريد و بيش از حد آن ها را محكم نگه نداريد .

قدم هاي خيلي بلند

استاندارد قدم برداشتن 3 قدم در هر ثانيه است افرادي كه قدم هاي بسيار بلند بر مي دارند علاوه بر مصرف انرژي اضافي به علت خارج شدن فرم تمرين ممكن است به بدن شما آسيب برساند .

قوز كردن

بدن انسان به طوري طراحي شده كه تحت هر شرايطي تعادل خود را حفظ نماييد ، قوز كردن به جلو باعث ميشود در كمر يك قوز خارجي بوجود آيد ، تا ميتوانيد بالا نته خود را صاف و محكم نگه داريد اگر در سرعت بالا نميتوانيد حالت استاندارد را نگهداريد  سرعت تردميل را كمتر كنيد .

تمرين بيش از حد

درد ماهيچه و عضلات ، ضربان شديد قلب و ... نشانه ي خستگي و تمرين بيش از حد است ، در صورت احساس هر يك از اين علائم ديگر تمرين نكنيد ، تمرينات شديد حداكثر بايد 2 تا 3 بار در هفته انجام شود .:: موضوعات مرتبط:

:: برچسب‌ها: ،
تاریخ انتشار : ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ | نظرات (0)
نوشته شده توسط : هايپر جيم

روز به روز به كساني كه با تردميل ورزش مي كنند اضافه مي شود زيرا تردميل دستگاهي است كه نيازهاي همه اعم از ورزشكاران حرفه اي ، كساني كه نياز به كاهش وزن دارند يا يك مصرف كننده معمولي را برآورده مي كند.

دلايل استفاده فراوان از تردميل

1. يكي از مهم ترين دلايل استفاده گسترده از تردميل اين است كه همه اعضاء خانواده با هر سني و هر توان فيزيكي ، به نسبت نياز خود مي توانند از اين دستگاه استفاده كنند. و دسته هاي تردميل به كمك كساني مي آيد كه نمي توانند تعادل خود را حفظ كنند پس همه افراد با هر سني مي توانند از اين وسيله استفاده كنند.

2. يكي از قابليت هاي تردميل تنظيم سرعت آن است پس مي توانيد در ابتدا با سرعت كم شروع كنيد تا بدن شما گرم شود و سپس بر روي آن بدويد و در انتها نيز با كم كردن سرعت به ورزش خود خاتمه دهيد.

3. يكي ديگر از دلايل استقبال گسترده از تردميل اين است كه ورزش با آن مهارت خواصي نمي خواهد و همه به راحتي مي توانند از آن استفاده كنند.

4. يكي از قابليت هاي خوب در تردميل شيب آن است كه با اضافه كردن آن بدون بالا بردن سرعت مي توانيد كالري بيشتري را بسوزانيد.

5. ورزش با تردميل موجب مي شود بيشتر ماهيچه هاي بدن شما شروع به حركت كنند و هم چنين باعث فعاليت ماهيچه هاي قلبي و كاهش بيماريهاي قلبي مي شود. شما با استفاده روزي بيست دقيقه تردميل با دور متوسط مي توانيد سلامت خود را تضمين كنيد.

6. كساني كه به دليل مشكلاتي نمي توانند از خانه خارج يا به باشگاه هاي ورزشي بروند با خريد تردميل شخصي به راحتي مي توانند در منزل به ورزش بپردازند.


:: موضوعات مرتبط:

:: برچسب‌ها: ،
تاریخ انتشار : ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ | نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ]