امروز : 33
ديروز : 7
افراد آنلاين : 1
همه : 2898
 
نوشته شده توسط : هايپر جيم

شيب تردميل از تلفيق دستگاه تردميل و پلكان به وجود آمده است. با استفاده از اين دستگاه كاربر مي تواند تمرين خود را از سطح صاف شروع كند و كم كم شيب تردميل را تا درجه هاي بالا افزايش دهد.اين انواع تردميل بر روي متغير شيب بيشترين تمركز را دارند و ميزان كالري سوزي بيشتري در مقايسه با انواع ديگر آن دارند.

علاقه مندان به شيب تردميل

مزيت تردميل هاي با شيب تند

كالري سوزي

از آنجاييكه ورزش با اين نوع تردميل ها ماهيچه هاي بيشتري را درگير ميكند و ميزان چربي سوزي بيشتر است و در نتيجه در مقايسه با تردميل هاي معمولي در زمان كوتاهتري نتايج بهتري حاصل مي شود.

مثلاٌ راه رفتن با درجه 25 درصد تا 3 برابر بيشتر از راه رفتن در با شيب صفر كالري مي سوزاند كه اين ميزان چشم گيري ست.

برنامه هاي تمريني جذاب

اين دستگاه داراي برنامه هاي تمريني زياد و متنوعي هستند كه براي كاربر مي تواند بسيار جذاب و كاربردي باشد. بيشتر انواع اين تردميل ها داري بربانه اندازه گيري ميزان كالري هستند كه براي انجام يك تمرين دقيق و وجدي براي كاهش وزن بسيار مفيد است.

شيب كم فشار

اين تردميل ها داراي شيب بسيار كم فشار و نرم هستند و به مفاصل صدمه اي وارد نمي كنند.

اندازه كوچكتر

چون بر روي اين دستگاه امكان دويدن وجود ندارد و بايد تمرينات استقامتي انجام داد در نتيجه داراي ابعاد طولي كوچكتري هستند و فضاي كمتري را اشغال مي كنند.

معايب تردميل هاي با شيب تند

طول كمتر تردميل

از آنجايي كه اين دستگاه طول كمتري به نسبت تردميل هاي معمولي دارند در نتيجه براي افراد بلند قد و كساني كه داراي گام هاي بلندي هستند مناسب نيست.:: موضوعات مرتبط:

:: برچسب‌ها: ،
تاریخ انتشار : ۳ خرداد ۱۳۹۵ | نظرات (0)
نوشته شده توسط : هايپر جيم

فعاليت و ورزش بيرون از خانه قطعاً براي كودكان بهتر و مناسب تر است و سبب مي گردد تا علاوه بر اينكه به فعاليت بدني بپردازند و انرژي خود را تخليه كنند، در اجتماع حضور يابند و نحوه برخورد با ديگران را بياموزند و با انجام بازي هاي گروهي، كار و فعاليت مشاركتي را نيز تجربه مي كنند.

اصولاً انجام ورزش هاي تكراري و يكنواخت براي خود كودك هم خسته كننده است و ترجيح مي دهند به بازي هاي گروهي و مختلف بپردازند، پس خوب است كه والدين براي كودكان خود وقت بگذارند و ساعتي در روز را به آنها اختصاص دهند و با بردن بچه ها به پارك يا فضاي سبز باعث رشد و تكامل كودكان خود شوند.

امروزه به دليل سبك زندگي و ضيق وقت، زندگي آپارتمان نشيني و كم شدن امنيت امكان بيرون رفتن بچه ها و بازي در فضاي آزاد براي آنها كمتر شده.بسياري از كودكان كل روز را در خانه هستند و وقت خود را با انجام بازي هاي كامپيوتري و ديدن برنامه هاي تلويزيوني مي گذرانند. كه اين امر اصلاً براي سلامت آنها خوب نيست و حتي باعث افزايش وزن و يا بروز برخي بيماري ها در كودكان گرديده است.

تردميل و استفاده كودكان از آن

اوايل تردميل تنها جهت مصارف پزشكي براي كودكان استفاده ميشد،اما امروزه از تردميل هاي مخصوص كودكان در منازل هم استفاده مي شود.اين وسيله براي كودكاني كه شرايط بيرون رفتن از منزل را ندارند بسيار خوب است اما هنگام استفاده از آن بايد حتما كسي مراقب باشد تا در صورت عدم تعادل به او كمك كند.

استفاده از تردميل براي كودكان 6 يا 7 سال به بالا توصيه مي شود كه قدرت حركتي خود را به طور كامل بدست آورده اند و توانايي حفظ تعادل را بر روي تردميل دارند و براي بچه هاي كوچكتر مجاز نيست.

تردميل كودكان نيز مانند بزرگسالان داراي 2 نوع موتور دار و بدون موتور است.اغلب تنظيم شيب در آنها به صورت دستي انجام مي گيرد و توان آنها تا يك اسب بخار است.

بهتر است قبل از استفاده از تردميل براي كودك با پزشك متخصص مشورت كنيد تا از شرايط سلامتي كودك خود مطمئن شويد، همچنين در ابتدا بايد سرعت و شيب دستگاه روي ساده ترين حالت باشد.اما به تدريج با آمادگي بدن كودك و حفظ تعادل او به طور كامل،مي توان سرعت را اضافه كرد. توصيه مي شود كه كودكان از دويدن بر روي تردميل خودداري كنند و تا حد امكان راه بروند.

تردميل براي كودكاني كه دچار چاقي هستند، ايده مناسبي ست اما بايد زمان فعاليتشان را افزايش داد. براي كودكاني هم كه با هدف انجام فعاليت ورزشي از تردميل استفاده مي كنند حدود نيم ساعت تمرين در روز كافي ست.:: موضوعات مرتبط:

:: برچسب‌ها: ،
تاریخ انتشار : ۳ خرداد ۱۳۹۵ | نظرات (0)
نوشته شده توسط : هايپر جيم

بهترين راه رسيدن به سلامتي و داشتن اندامي ايده آل ورزش كردن است، انجام ورزش براي همه افراد مفيد مي باشد،اما هر كس با توجه به شرايط جسمي و فيزيكي خود بايد نوع و شدت آن را تعيين كند.

مشغله هاي زياد زندگي سبب شده كه بسياري از مردم فرصت كافي براي ورزش كردن نداشته باشند.همين موضوع موجب افزايش تعداد افراد چاق و شيوع بيماري هاي قلبي-عروقي ، مفصلي و... در جامعه شده است.

به هر حال هر فرد بايد سعي كند براي جلوگيري از ابتلا به اين بيماري ها، حداقل به مدت 20 دقيقه در روز ورزش كند. يكي از بهترين و سبك ترين فعاليتهاي مورد علاقه بسياري از مردم پياده روي مي باشد.اما بيرون رفتن از خانه و پياده روي كردن براي بسياري سخت و زمان بر است.

راه رفتن بر روي تردميل جايگزين مناسبي براي پياده روي در خارج خانه مي باشد و همان مزايا را نيز دارد. با استفاده از تردميل بدون اينكه مسافتي طي كنيد مي توانيد راه برويد و بدويد.

ورزش كليد تندرستي-فوايد استفاده از تردميل

تردميل ها داراي 2 نوع موتوردار و بدون موتور هستند.در نوع بدون موتور فرد با نيروي وزن و راه رفتن بر روي آن سبب به حركت در آوردن صفحه تردميل مي شود.تردميل هاي بدون موتور در مقايسه با موتور دارها ارزانترند و فضاي كمتري نيز اشغال مي كنند.البته فاقد امكانات نوع موتور دار مي باشند.

مثلا در تردميل هاي موتور دار شما مي توانيد سرعت و شيب تردميل را به راحتي و با استفاده از صفحه نمايشگر آن تنظيم كنيد و حتي با برنامه هاي مختلف تمرين كنيد.البته هنگام خريد تردميل با توجه به بودجه اي كه در نظر گرفته ايد به قدرت موتور،ميزان وزني كه مي تواند تحمل كند،حداكثر شيب و حداكثر سرعت، مدت گارانتي و ساير امكانات آن توجه كنيد.

در كشور آمريكا به خاطر افزايش مشكل چاقي و چربي خون در ميان مردم تردميل به يكي از اسباب ضروري زندگي در اكثر خانه ها تبديل شده است، زيرا به نسبت زمان كمي كه صرف استفاده از آن مي كنيد با سرعت زيادي موجب كاهش وزن مي شود.

تردميل يك ورزش بسيار مفيد براي كاهش وزن و كالري سوزي ست اگر حدود يك ساعت با سرعت متوسط از تردميل استفاده كنيد مي توانيد حدود 700 كالري بسوزانيد، كه اين ميزان قابل توجهي مي باشد. البته در كنار اين كالري سوزي بايد از يك رژيم غذايي مناسب نيز استفاده كنيد تا به كاهش وزن مورد نظر خود برسيد.

اگر تازه كار هستيد بهتر است كه ابتدا به صورت آهسته شروع كنيد. تا بدن شما آمادگي لازم را پيدا كند، سپس آرام آرام به سرعت خود اضافه كنيد مدت كوتاهي بدويد و بعد از آن دوباره راه برويد و همين روال را ادامه دهيد. اگربرايتان مشكل است كه كل برنامه تمريني خود را در يك بازه زماني از روز انجام دهيد مي توانيد در چند نوبت ورزش كنيد. مثلاٌ 15 دقيقه صبح ،20 دقيقه قبل از ناهار و 10 دقيقه قبل از شام از تردميل استفاده كنيد.با اين روش ، به همان ميزان كه در يك زمان كالري سوزي مي كنيد كالري از دست خواهيد داد و براي افراد مبيتدي قطعاٌ اين روش سبكتر و ساده تر مي باشد.

براي كساني كه مي خواهند ميزان چربي سوزي و كاهش وزن افزايش يابد به راحتي با افزايش شيب دستگاه و سرعت آن شدت تمرين زياد مي شود.البته براي افرادي كه شرايط جسمي خاصي دارند قبل از شروع استفاده از تردميل بايد در اين خصوص با پزشك خود مشورت نمايند.

استفاده از تردميل براي همه افراد حتي كساني كه دچار افزايش وزن هم نيستند توصيه ميگردد، زيرا موجب سلامتي و تناسب اندام مي شود.

از آنجايي كه ورزش با تردميل ضربان قلب را افزايش مي دهد ،ميزان دريافت اكسيژن را بالا مي برد و سبب پايين آمدن فشار خون ميشود بسيار مورد توجه است.انجام ورزش موجب بهبود مشكل افسردگي در افراد است، استرس را كم مي كند،همچنين تحقيقات نشان داده است براي كساني كه دچار مشكل بي خوابي هستند راه رفتن بر روي تردميل سبب مي شود تا شبها راحتتر بخوابند.

شما با توجه به شرايط زندگيتان مي توانيد تردميل را در هر كجاي خانه تان قرار دهيد به اين طريق علاوه بر ورزش كردن به شرايط خانه مسلط باشيد، مثلاٌ تلويزيون تماشا كنيد يا مراقب كودكتان باشيد.حتي زماني كه هوا مناسب است ،مي توان تردميل را در حياط خانه قرار داد و در حين ورزش كردن از هواي بيرون نيز بهره برد.

استفاده از تردميل براي همه افراد به راحتي ميسر است زيرا در هر ساعت از شبانه روز بدون درگيري با خطرات بيرون از منزل به راحتي مي توان ورزش كرد ،همچنين در هر آب و هوايي چه گرم و چه سرد،چه باران و برف به تمرينات ادادمه داد.

تردميل براي كساني كه دوست دارند به تنهايي و به دور از هياهو به ورزش كردن بپردازند گزينه مناسبي ست.و اين امكان را براي آنها فراهم مي كند كه با شرايط دلخواه خود ورزش كنند.

استفاده از تردميل براي همه افراد به جز كساني كه دچار مشكلات مفاصل و استخوانند و يا آسيب ديدگي و ورم در ناحيه زانو دارند مناسب است،حتي اشخاص مبتلا به بيمار يهاي قلبي نيز مي توانند بر روي تردميل پياده روي كنند، البته براساس ميزان شدت تعيين شده توسط پزشك.تردميل براي باز تواني افرادي كه دچار سكته شده اند نيز استفاده مي شود.:: موضوعات مرتبط:

:: برچسب‌ها: ،
تاریخ انتشار : ۳ خرداد ۱۳۹۵ | نظرات (0)
نوشته شده توسط : هايپر جيم

وقتي با تردميل شروع به كاهش وزن مي كنيد، مي توانيد شكمتان را نيز كوچك كنيد و كمر باريك تري نيز داشته باشيد. اين طور نيست كه دويدن خود به خود چربي شكم را بسوزاند. دويدن مانند هر ورزش ديگري در سوزاندن كالري وكاهش وزن موثر است. اما با دويدن صحيح بر روي تردميل مي توانيد اين كاهش وزن را در ناحيه شكم خود متمركز كنيد.

تا امروز بسياري از نظريه ها در مورد لاغري موضعي با شكست مواجه شدند. وقتي در حال انجام تمريني براي لاغري هستيد، ماهيچه و عضلات درگير سوخت مورد نياز را از نزديك ترين سلول چربي دريافت نمي كنند؛ بلكه همه چربي هاي بدن تحت تاثير گليسيرين و اسيدهاي امينه قرار مي گيرند تا از طريق جريان خون سلول هاي مورد نياز را دريافت كنند.

دويدن يك ورزش هوازي و قلب- عروقي است. در حين اين ورزش تنفس عميق تر و بيشتر مي شود، اما وقتي روي تردميل مي دويد 3 فاكتور سرعت، شيب و زمان در اختيار شما قرار دارد. با افزايش هر كدام از اين 3 فاكتور شانس كاهش وزن بيشتر مي شود. ضمن اينكه اغلب تردميل ها يك صفحه نمايش ديجيتال دارند كه زمان، مسافت طي شده، سرعت، ضربان قلب و مقدار كالري از دست رفته را به كابر نشان مي دهد. بنابراين ورزشكار مي تواند با استفاده از اين اطلاعات يك الگوي ورزشي مناسب براي خود طراحي كند.

از تاثير ورزش دراز و نشست در كنار دويدن بر روي تردميل غافل نشويد. به همين علت بعضي از تردميل ها مجهز به پايه دراز ونشست هستند. درست وقتي تمرين با تردميل به پايان رسيد، در حاليكه هنوز بدنتان گرم است، تا آنجا كه مي توانيد دراز و نشست انجام بدهيد. اين كار تاثير تردميل بر عضلات شكم را چند برابر مي كند. البته به روش ديگري هم مي توانيد عمل كنيد. در سه مرحله 15 دقيقه اي با تردميل كار كنيد و در فواصل بين اين زمان ها دراز و نشست بزنيد. با اين كار يك تمرين با وقفه انجام داديد.

چگونه با تردميل شكمي صاف و تخت داشته باشيم؟

تمرين با وقفه هاي كوتاه باعث مي شود كالري بيشتر بسوزانيد. اگر در كنار تردميل دوچرخه ثابت هم داريد، مي توانيد در زمان وقفه انداختن بين تمرين با دوچرخه ثابت كار كنيد.

تمرينات را طوري تنظيم كنيد كه ضربان قلبتان به 80 درصد حداكثر ظرفيت خود برسد. در اين حالت 4 دقيقه كار كنيد و بعد سرعت را كمي پايين بياوريد. قبل از ورزش مقداري آب بنوشيد و در حين تمرين نيز يك بطري آب در دسترس داشته باشيد و هر چند دقيقه آب بخوريد. با اين روش دماي بدن متعادل باقي مي ماند و دچار گرمازدگي نمي شويد.

هرگز بدون كفش مناسب بر روي تردميل نرويد. اين كار به عضلات پاي شما آسيب مي رساند. تغذيه مناسب را نيز فراموش نكنيد.پس از ورزش تا يك ساعت از خوردن غذاهاي پر كالري بپرهيزيد. در اين زمان بهتر است ميوه و سبزيجاتي بخوريد كه رنگ سبز تيره دارند.

اين نوع سبزيجات حاوي كلاژن مي باشند و كلاژن علاوه اينكه براي با سازي پوست بسيار خوب است به باز سازي غضروف ها و مفاصل كمك مي كند. تعادل بين كالري دريافتي و كالري سوزانده شده سبب مي شود وزن شما ثابت باقي بماند. اما اگر بيشتر از آنچه كالري به دست مي آوريد، كالري از دست بدهيد، چربي هاي زائد بدن از بين مي روند.

عضلات شكمي از سه لايه تشكيل شده اند. عميق ترين لايه مانند يك كمر بند عمل مي كند و به بدن ثبات مي دهد. اين لايه در بازدم نقش مهمي دارد. لايه مياني باعث خم شدن ستون فقرات به سمت جلو مي شود. لايه سطحي عضلات مايل خارجي و داخلي هستند كه تنه به وسيله اين لايه مي تواند بچرخد. ما بايد طوري ورزش كنيم كه هر سه لايه تحت فشار و حركت قرار بگيرند. ولي بخاطر داشته باشيد كنترل اين لايه ها كه بسيار فرم پذير هستند تا حدود زيادي به خود شما بستگي. در هنگام ورزش و حتي حالت عادي، سعي كنيد شكم خود را به داخل بدهيد.

بدن خانم ها نسبت به آقايان چربي بيشتري جمع مي كند و افزايش چربي شكمي در خانم ها باعث ترشح هورمون مردانه مي شود كه اين مسئله عوارض زيادي مانند نازايي و رويش موهاي زائد به همراه دارد . وقتي روي تردميل راه مي رويد، به دسته هاي آن تكيه ندهيد و وزن خود را روي دسته ها نيدازيد. كمرتان را صاف نگه داريد و به مقابل نگاه كنيد .:: موضوعات مرتبط:

:: برچسب‌ها: ،
تاریخ انتشار : ۳ خرداد ۱۳۹۵ | نظرات (0)
نوشته شده توسط : هايپر جيم

دستگاه تردميل كه يك وسيله ورزشي محبوب و پر طرفدار است داراي مزاياي زيادي مي باشد كه ما در اينجا به طور خلاصه چند مورد از آنها را ذكر مي كنيم.

مزاياي تردميل

1)ايجاد اندامي متناسب
2)حفظ سلامت بدن
3)بالا بردن كيفيت و بهبود سلامت وضعيت قلب و عروق
4)كالري سوزي و كمك به سرعت بخشي روند لاغري
5)بالا بردن استحكام عضلات و كاهش احتمال آسيب ديدن اندامها در حين كار و فعاليت
6)كمك به گردش خون بهتر بدن
7)انجام فعاليت و تمرين روزانه بدون توجه به شرايط جوي بيرون از خانه
8)امكان استفاده از برنامه هاي متنوع ورزشي و خسته نشدن از يك برنامه تكراري و روتين
9)صرفه جويي در هزينه ها و زمان
10)امكان استفاده از آن براي تمام اعضا خانواده:: موضوعات مرتبط:

:: برچسب‌ها: ،
تاریخ انتشار : ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ | نظرات (0)
نوشته شده توسط : هايپر جيم

ويژگي هاي تردميل

در زمان خريد به اين ويژگي ها در تردميل توجه كنيد:

موتور تردميل

قدرت موتور تردميل هاي خانگي اصولا بين 1.25 تا 4 اسب بخار توان دارند. كه موتورهاي 1.25 تا 1.5 به نسبت ضعيفتر هستند و براي بيشتر كاربردها داراي قدرت لازم نيستند،اما براي كاربري هاي ضعيف تر و افراد سبك وزن امكان استفاده از آنها وجود دارد. براي افرادي كه يا پياده روي ميكنند يا بسيار سبك مي دوند تردميل هايي با قدرت 1.75 تا 2 اسب بخار كافي ست ، اما دوندگان موتورهاي قوي تر از 2 را براي تمرينات حرفه اي خود انتخاب مي كنند. به افرادي كه وزن آنها بالاتر از 100 كيلوگرم است، توصيه مي شود تردميلي با حداقل قدرت 2 اسب بخار را انتخاب كنند.البته برخي از تردميل ها داراي موتور با كيفيت تر از نوع ضعيف تر آنها كم صداترند. پس بسته به مكان قرار دادن تردميل و نحوه استفاده از آن به اين نكته نيز دقت كنيد.

تسمه دستگاه

اغلب تردميل ها تسمه اي به عرض 40 - 50 سانت وطولي معادل 100-150 سانتي متر دارند.براي كساني كه قد بلندي دارند يا از تردميل براي تمرينات سنگين تر و دويدن استفاده مي كنند طول دستگاه اهميت بسياري دارد زيرا گام برداشتن بلند و دويدن بر روي دستگاه نياز به مكان طولي بيشتري براي مانور دارد اين افراد معمولا تردميلي با طول بالاي 140 سانتي متر را انتخاب مي كنند.

سرعت تردميل

براي بيشتر كاربران تردميل دستگاهي كه تا سرعت 10 كيلومتر برساعت را پشتيباني كند كفايت مي كند.اما براي دوندگان و كساني كه عادت به دويدن در سرعت هاي بالا را دارند محصولاتي با سرعت هاي بيشتر هم وجود دارد حتي تردميل هاي خانگي كه تا سرعت 20 كيلومتر بر ساعت را نيز ساپورت كند در بازار موجود هستند.

شيب تردميل

بيشتر تردميل ها تا شيب 10 تا 20 درصد را پشتيباني مي كنند،و اين تنوع شيب به كاربران اين امكان را مي دهد تا با پيروي از برنامه هاي متنوع تر ورزشي، كالري بيشتري از دست بدهد.اكثر تردميل ها دو موتوره هستند و موتور دوم كوچكتر و ضعيف تر و براي كنترل شيب دستگاه مي باشد. برخي از تردميل ها داراي شيب منفي (تا منفي 6%)نيز هستند و براي افرادي كه مايل هستند حالت پايين آمدن از تپه را بازسازي كنند استفاده ميشود.

قابليت ضربه گيري دستگاه

ضربه گيري و نرمي تردميل به استفاده كننده كمك مي كند تا علاوه بر احساس راحتي و نرمي حركت روي دستگاه مفاصلش دربرابر فشار ناشي از ورزش كردن صدمه نبيند.تردميل فشاري كه بر اثر دويدن و پياده روي در خيابان يا جاده به بدن فرد وارد مي شود به ميزان چشمگيري (بين 15 تا 40 درصد) كاهش مي دهد.در اكثر تردميل ها اين قابليت به صورت تنظيم پذير وجود دارد. در نتيجه درجه مورد نياز ضربه گيري و نرمي براي هر فرد بسته به سليقه او قابل تنظيم است.

مقاومت تسمه تردميل

برخي تردميلها داراي تسمه هاي 2 تا 4 لايه هستند كه اين لايه هاي بيشتر آنها را نسبت به تردميل هايي با تسمه يك لايه مقاومترميكند.اين تسمه ها با صداي كمتري كار مي كنند. در ضمن هرچه غلطكهاي دستگاه تردميل پهن تر باشد عمر تسمه طولاني تر است.:: موضوعات مرتبط:

:: برچسب‌ها: ،
تاریخ انتشار : ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ | نظرات (0)
نوشته شده توسط : هايپر جيم

استفاده از تردميل به عنوان يك وسيله ورزشي به شدت رواج يافته است و مردم به دليل آگاهي از مزاياي زيادش مايل به استفاده از آن هستند. كمبود فرصت وخطرات و آسيب هاي ناشي از راه رفتن در بيرون از خانه، عمده دلايلي هستند كه آنها را به استفاده از تردميل راغب كرده است.البته افراد، اهداف مختلفي در استفاده از تردميل دارند برخي به هدف كاهش وزن ورزش ميكنند،عده اي براي سلامت سيستم قلبي و عروقي خود،عده اي ديگر براي آمادگي در مسابقات و برخي نيز جهت عضله سازي.

مهم نيست شما به خاطر چه هدفي ورزش مي كنيد بلكه مهم اين است، كه با استفاده صحيح از تردميل و به كارگيري برنامه اي مشخص هدف خود را دنبال كنيد.
از تردميل اگر بطور صحيح و علمي استفاده شود مي تواند بهترين وسيله براي يك ورزش امن و ايده آل باشد، اما در صورت استفاده نادرست به زانو و برخي از اندامهاي شما آسيب مي زند.

اشتباهات ورزش با تردميل

برخي از اشتباهات رايج در زمان استفاده از تردميل:

استفاده از تردميل با پاي برهنه و يا كفش نا مناسب:انتخاب كفش خوب در انجام يك ورزش حرفه اي و مفيد تاثير به سزايي دارد،در زمان خريد كفش براي راه رفتن و دويدن بر روي تردميل بايد دقت كنيد تا علاوه بر نرمي و سبكي، كفش داراي لايه هاي اضافي براي ضربه گيري مناسب هم باشد.البته بيشتر تردميل ها داراي قابليت ضربه گيري خوبي براي كم كردن فشار و جلوگيري از آسيب به زانو ها هستند اما استفاده از اين كفش ها كار شما را راحت تر مي كند.

در هنگام ورزش به پاي خود نگاه نكنيد:برخي از افراد عادت دارند هنگام راه رفتن يا دويدن بر روي تردميل به پاهاي خود نگاه كنند و تصور ميكنند اين گونه تمركز بهتري دارند، در صورتيكه بر عكس اين قضيه وجود دارد و نگاه كردن به پاها سبب مي شود كه شما تعادل خود را از دست بدهيد و موجب آسيب به مهره هاي گردن و حتي ايجاد گودي كمر و كمردرد مي شود.در اين حالت بدن شما براي ورزش كردن وضعيت طبيعي ندارد. هنگام دويدن بر روي تردميل بايد گردن شما مستقيم باشد و به سمت بالا و پايين متمايل نباشد هردو شانه در وضعيت يكسان و سينه رو به جلو باشد. اين حالت، وضعيت مناسب دويدن شماست.

كوبيدن پاها زمان فرود:در هنگام استفاده از تردميل ،بايد سعي كنيد تا وضعيت طبيعي بدن شما حفظ شود. و همانگونه كه در راه رفتن معمولي گام بر مي داريد به همان طريق عمل كنيد و هنگام فرود از قسمت مياني و جلوي پا استفاده كنيد نه پاشنه .كوبيدن پا بر روي دستگاه علاوه بر ايجاد عدم تعادل سبب فشار به زانو ها مي گردد.


استفاده از يك برنامه تمريني تكراري:استفاده از برنامه تمريني تكرار سبب مي شود تا بدن شما به مرور زمان به آن برنامه عادت كند و كالري سوزي به نسبت قبل كمتر شود و نتيجه دلخواه را بر روي بدن شما نداشته باشد. سعي كنيد حداقل ماهي يك بار تغييري در ورزش كردن خود ايجاد كنيد مثلا از وسيله هاي ديگر بدنسازي مثل الپتيكال يا دوچرخه ثابت استفاده كنيد يا به پياده روي خارج از خانه برويد.به اين ترتيب از فشار طولاني بر روي عضلات يك ناحيه جلوگيري مي شود.

برداشتن گامهاي بلند:برداشتن گامهاي بلند براي اين كه در زمان كوتاه تر مسافت طولاني تري را طي كنيد روش مناسبي نيست و حتي موجب كم شدن كارايي ورزش شما مي گردد.وقتي با گامهاي بلندتر از حد معمول قدم بر مي داريد مانند اين است كه بر روي دستگاه مي جهيد اين امر انرژي زيادي از شما مي گيرد و سبب مي شود سريعتر احساس خستگي كنيد و مجبور شويد زودتر ورزش را كنار بگذاريد. همچنين اين عمل احتمال مصدوميت شما را افزايش مي دهد.بهتر است در هر ثانيه 3 قدم برداريد. در اين حالت در وضعيت نرمال راه رفتن قرار داريد.

قوز كردن به سمت جلو:قوز كردن در هر حالتي براي بدن مضر است و موجب كمر درد و ايجاد قوز در آينده مي شود، همچنين تعادل شما را در حين تمرين برهم مي زند.سعي كنيد بدن خود را محكم نگه داريد و به هيچ سمتي خم نشويد.اگر اين عمل براي شما دشوار است پس بايد سرعت دستگاه را كمتر كنيد.

افراط كردن در ورزش:در انجام تمرينات خود افراط نكنيد اگر بعد از تمرين احساس خستگي شديد يا ضعف عضلاني كرديد يا دچار طپش قلب شديد. بايد در نحوه تمرين كردن خود تجديد نظر كنيد، تمرينات طولاني سبب خستگي و دلزدگي افراد مي گردد، پس بايد حتماٌ برنامه تمريني مناسب بدن خود را انجام دهيد.

به صورت خودكار تمرين مي كنيد:زماني كه شما يك برنامه تمريني را مرتباٌ تكرار كنيد ديگر اثر كافي را روي بدن شما ندارد،سعي كنيد هر هفته قسمتي از تمرين خود را تغيير دهيد مثلاٌ اگر قصد داريد اين هفته مدت طولاني تري بدويد از سرعت زياد پرهيز كنيد.يا هفته اي كه شدت تمرين را بالا مي بريد زمان را كوتاهتر كنيد. به اين ترتيب بدن شما با يك شرايط خاص سازگار نمي شود.شما با استفاده از وزنه مخصوص و بستن آن به پا يا با پوشيدن جليقه وزنه اي مي توانيد مقاومت تمرين را بالا برده و كالري سوزي را افزايش دهيد.:: موضوعات مرتبط:

:: برچسب‌ها: ،
تاریخ انتشار : ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ | نظرات (0)
نوشته شده توسط : هايپر جيم

خريد تردميل و ورزش كردن بر روي آن اولين گزينه پيشنهادي براي كساني ست كه قصد كم كردن وزن و يا ورزش در خانه را دارند. تردميل به عنوان ورزشي هوازي براي اين امر بسيار مناسب محسوب مي شود.اما يادگيري نحوه صحيح استفاده از آن نكته ايست كه بايد به صورت جدي به آن توجه شود تا علاوه بر رسيدن به نتيجه دلخواه، بتوانيد از ورزش كردن به شكلي ايمن و مطمئن لذت ببريد.

در هنگام خريد تردميل به وزنتان دقت داشته باشيد:بيشتر كساني كه براي خريد تردميل به فروشگاه هاي ورزشي مراجعه مي كنند سعي دارند بر اساس بوجه اي كه در نظر مي گيرند تردميل خود را انتخاب كنند. در صورتي كه اين نحوه انتخاب صحيح نيست، تردميل دستگاهي ست كه هنگام خريد بايد حتماٌ به نكات فني آن دقت داشت. از آنجايي كه هر تردميل كارايي هاي منحصر به فرد خود را دارد و براي افراد با شرايط فيزيكي مختلف ساخته شده است، پس بايد در موقع انتخاب به شرايط فني آن بيش از بودجه توجه كرد، مثلاٌ براي افرادي كه وزن بالايي دارند بايد تردميلي با تحمل وزنهاي بالاتر، مثلاٌ بيش از 110 كيلوگرم را انتخاب كرد تا كارايي و توانايي لازم را داشته باشد.

دانستني هايي در مورد استفاده از تردميل

به حداكثر سرعت تردميل توجه كنيد: تردميل‌هاي مديكال،يكي از انواع تردميل‌ها هستند كه به نسبت انواع ديگر تردميل ها حساس تر گران قيمت ترند و اصولاٌ براي مصارف پزشكي و بازيابي توانايي افراد در بيمارستانها كلينيك‌هاي ورزشي و طبي مورد استفاده قرار مي گيرند،چون اين تردميلها اصولاٌبراي توانبخشي مورد استفاده قرار مي گيرند سرعت پاييني دارند.نوع ديگري از تردميل ،نوع باشگاهي آنهاست كه از بقيه انواع آنها سرعت و توان بالاتري دارند.تردميل هاي خانگي نيز براي مصارف شخصي و خانگي مناسب مي باشد و به نسبت تردميل هاي باشگاهي از لحاظ قدرت و سرعت ضعيف تر هستند.

به كيفيت تردميل توجه كنيد: گاهي اوقات تردميل هاي ارزان قيمت و با كيفيت پايين پس از مدتي دچارعدم تعادل و لرزش مي شوند و استفاده از آنها در اين حالت موجب فشار به مفاصل و زانو مي گردد.

قرار دادن تردميل در مكاني مناسب:سعي كنيد اتاقي كه تردميل را در آن قرار مي دهيد داراي دماي مناسب و همچنين امكان تهويه باشد .همچنين قرار دادن دستگاه در جاي تنگ و كنار لوازم برنده و نوك تيز مثل دكوريها و آباژور خطرناك است چون درصورت افتادن كاربر از روي آن موجب بروز حادثه مي گردد .:: موضوعات مرتبط:

:: برچسب‌ها: ،
تاریخ انتشار : ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ | نظرات (0)
نوشته شده توسط : هايپر جيم

بررسي هاي آماري نشان مي دهد بيشتر افراد در ميان وسايل ورزشي خانگي مايل به خريد تردميل هستند زيرا تردميل شبيه ساز پياده روي و دويدن به حالت طبيعي ست كه مورد علاقه بسياري مي باشد. با هر بار استفاده از تردميل بدن شما توانايي بيشتري براي تمرين طولاني تر و سخت تر با اين وسيله ورزشي را كسب مي كند. نكاتي كه بايد پيش از خريد تردميل به آن توجه كرد به شرح ذيل است:

چند توصيه پيش از خريد دستگاه تردميل

وزن: تردميل انتخابي شما بايد به گونه اي باشد كه توانايي تحمل وزني بيش از وزن شما را داشته باشد، زيرا هنگام دويدن بر روي آن فشار وارده به دستگاه از وزن واقعيتان بيشتر است.

قيمت: از نكات مورد اهميت در هنگام انتخاب تردميل قيمت آن است ،حتما توجه كنيد تا دستگاه انتخابي شما در رنج قيمت خودش داراي بالاترين كاربرد و بيشترين توانايي ها باشد.

قدرت موتور: از آنجايي كه در تردميل ها موتور دستگاه قسمتي ست كه بيشترين كار را انجام مي دهد و فشار اصلي بر روي آن است، حتما به هنگام خريد بايد به توان آن توجه كرد. مثلاٌ براي كساني كه تقريبا به مدت طولاني از دستگاه استفاده مي كنند ترميلي با موتور 2 تا 3 اسب بخار انتخاب مناسبي است.براي كسب اطلاعات بيشتر و كامل تر در اين زمينه مي توانيد با كارشناسان ماتماس بگيريد.

داشتن گارانتي نيز موضوعي حائز اهميت محسوب مي شود كه بايد حداقل يك سال باشد.موتور تردميل هايي كه با برق دي.سي كار مي كنند معمولاٌ بي صداتر هستند.

ثبات و پايداري تردميل: دستگاه را پيش از خريد و در فروشگاه امتحان كنيد تا بهترين گزينه را انتخاب نماييد.در هنگام دويدن روي دستگاه نبايد لرزش و عدم تعادلي در آن احساس كنيد.دستگيره ها در تردميل بايد داراي استحكام كافي باشند تا هنگام نياز بتوان به راحتي از آن استفاده كرد.دقت كنيد كه طول و عرض صفحه تردميل به اندازه اي باشد كه امكان و فضاي كافي فعاليت را به شما بدهد مثلا در حين دويدن كه گامهاي بلندتري برمي داريد يا براي افراد قد بلندتر طول دستگاه نكته حائز اهميتي ست.

سعي كنيد تردميلي كه انتخاب مي كنيد داراي برنامه هاي تمريني از پيش تعيين شده باشد به اين ترتيب هم در حالت هاي استاندارد تري تمرين مي كنيد و هم دچار خستگي ناشي از تمرينات تكراري نمي شويد.تنظيم سرعت و شيب دستگاه از روي پنل آن و مشاهده ضربان قلب و مسافت طي شده و مدت تمرين در مانيتور آن امكانات اوليه يك تردميل خوب است .اگر دستگاه جاي نگهداري بطري آب يا وسايل مورد نياز ديگر مثل حوله را نيز داشته باشد دسترسي راحت تر و بهتري داريد.شما با كمك گرفتن از تجربيات يك مربي خوب مي توانيد از تمريني ايده آل و بدون مشكل لذت ببريد.اما اگر به اين موارد دسترسي نداريد مي توانيد با استفاده از كتاب يا ويدئوي راهنماي تمرينات با نحوه و شدت صحيح تمرين در هر دوره آشنا شويد.

صداي دستگاه: حتماٌ هنگام خريد تردميل به اين نكته توجه داشته باشيد كه قصد استفاده از آن را در كجاي خانه و چه زماني داريد .اگر هنگام ورزش مي خواهيد تلويزيون تماشا كنيد يا قصد داريد زماني ورزش كنيد كه ساير اعضاي خانواده خواب هستند سر و صداي آن نبايد به گونه اي باشد كه نتوان در اين مواقع از آن استفاده كرد.

فضاي مورد نياز: حتما مكاني كه قصد قرار دادن تردميل در آن را داريد اندازه گيري كنيد زيرا ممكن است مدلي كه در فروشگاه به نظر شما كوچك است در مكان مورد نظر شما جاي نگيرد و حتما به جا به جا كردن آن نيز دقت داشته باشيد.

مقايسه تردميل هاي موتور دار و بدون موتور: بدليل اختلاف قيمت زياد بين تردميل هاي موتور دار و تردميل هاي معمولي برخي از افراد ترجيح مي دهند تردميل معمولي و با قيمت پايين تر را خريداري كنند.غافل از اينكه اين تردميل ها داراي مشكلات زيادي مي باشند. تردميل بدون موتورمعمولا اگر در وضعيت بيشترين حد شيب خود نباشد قابل جابه جايي نيست و در حين حركت نيز قابليت تنظيم شيب را ندارد.همچنين نسبت به نوع موتور دار از قدرت و استحكام كمتري نيز برخورداراست.

تعيين هدف در استفاده از تردميل: شما بايد پيش از شروع تمرينات خصوصاٌ در اجراي برنامه هاي طولاني مدت تعيين هدف كنيد يعني مشخص كنيد كه هدف شما از اجراي اين تمرينات كاهش وزن است ؟يا آماده كردن بدن براي شركت در مسابقات؟ يا هدف بدنسازي و توليد عضله داريد؟شايد هم براي تمدد اعصاب و دوري از تنش ها ورزش مي كنيد.

اگر سعي كنيد اهداف خود را كاملاٌ تعيين نماييد و در صورت امكان آن را مكتوب كنيد و طبق آن براي فعاليت خود برنامه ريزي كنيد راحتتر و سريع تر پيشرفت خواهيد كرد.اگر هدف شما بلند مدت است و دستيابي به آن طولاني ست.حتما آن را به اهداف كوتاه مدت تر تقسيم كنيد كه دسترسي به آن راحت تر باشد و انگيزه ادامه تمرينات را داشته باشيد.مثلا اگر قصد داريد در مدت يكسال 10 كيلو كاهش وزن داشته باشيد،تصميم بگيريد كه در هر ماه 1 كيلوگرم وزن كم كنيد در اين صورت براي خود هدف يك ماهه تعيين كرده ايد كه دستيابي به آن نيز ساده تر است.

پس تعيين هدف در انتخاب و نوع تمرين و رسيدن به آن بسيار موثر است.

بعضي از اهداف تمرين با تردميل به شرح زير است:

- كاهش استرس و تنش روزانه
- كالري سوزي و كم كردن وزن
- تناسب اندام و عضله سازي
- افزايش سطح انرژي بدن
- بالابردن كيفيت فعاليتهاي ورزشي
- افزايش توانايي بدن و قلب وعروق
- حفظ كردن وزن مناسب بدن
- تقويت عضلات ران و پا
- اصلاح كيفيت و برنامه خواب:: موضوعات مرتبط:

:: برچسب‌ها: ،
تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ | نظرات (0)
نوشته شده توسط : هايپر جيم

امروزه اغلب مردم به دليل مشغله زياد فرصت رفتن به دامن طيبعت يا باشگاه ورزشي را ندارند. بنابراين به اين فكر مي افتند يك باشگاه كوچك ورزشي در منزل خود مهيا كنند و در محيط امن خانه به فعاليت ورزشي بپردازند. اما معمولا در انتخاب دستگاه ورزشي مناسب دچار ترديد مي شوند. اغلب آن ها از خود مي پرسند تردميل يا دوچرخه ثابت؟ در حاليكه وسايل ديگري همچون الپتيكال نيز وجود دارد. اما اين دو وسيله ورزشي بسيار پرطرفدار هستند.

دوچرخه ثابت و تردميل هر دو وسايل ورزشي مفيد و كارآمدي به حساب مي آيند و هر كدام مزاياي خاص خود را دارند. مثلا تردميل دستگاهي است كه الگوي راه رفتن را براي انسان شبيه سازي مي كند. شما با اين وسيله بدون اينكه يك قدم از منزل خود فاصله بگيريد، مي توانيد چند كيلومتر پياده روي كنيد. ضمن اينكه اغلب تردميل ها در صفحه نمايش خود ضربان قلب، زمان، سرعت، مسافت طي شده و مقدار كالري سوزانده شده را نشان مي دهند و كاربر مي تواند با استفاده از اين اطلاعات مفيد يك الگوي ورزش مناسب را در پيش بگيرد. حتي افرادي كه از بيماري خاصي رنج مي برند، مي توانند الگوي ورزشي خود را با نسخه پزشك هماهنگ كنند.

تردميل بهتر است يا دوچرخه ثابت؟

تردميل وسيله مناسبي براي افراد سالمي است كه مي خواهند ورزش هوازي انجام بدهند. اما بيماراني كه دردهاي مزمن زانو، ديابت، فشار خون بالا و مشكلات قلبي –عروقي دارند، مي بايست در مورد استفاده از اين وسيله با پزشك خود مشاوره كنند. كساني هم كه به درد جلوي زانو مبتلا هستند، نبايد با هيچ نوع دوچرخه اي چه ثابت و چه متحركت، ورزش كنند. پياده روي براي اين گونه افراد بسيار مفيد است و مي توانند بر روي تردميل به آهستگي راه بروند.

البته دوچرخه ثابت هم فوايد بسياري دارد. گرچه مقدار حداكثر اكسيژن مصرفي، كه فاكتور مهمي در بهبود عملكرد قلبي- عروقي بدن است، در تردميل بيش از دوچرخه ثابت مي باشد، اما دوچرخه ثابت فضاي بسيار كوچكي اشغال مي كند و سر و صداي كمتري هم دارد. علاوه بر اين ها دوچرخه ثابت براي افراد مبتلا به درد هاي اسكلتي و آرتروز زانو مناسب تر است.

دوچرخه ثابت در مقايسه با پياده روي و دويدن بر روي تردميل به نسبت كمي ظرفيت هوازي را افزايش مي دهد. به همين خاطر در بحث چربي و سوزي و لاغري هيچ مزيتي نسبت به تردميل ندارد. اما براي كساني كه قصد دارند عضله هاي لگن، ساق پا و چهار سر ران خود را تقويت كنند، وسيله بسيار مناسبي محسوب مي شود. ضمن اينكه اگر دوچرخه سوار در حين ورزش، دسته هاي دوچرخه را به درستي در دست بگيرد، اندام فوقاني، يعني عضلات قفسه سينه و شانه نيز درگير مي شوند.

اغلب دوچرخه هاي ثابت، مگنتي دارند كه مقاومت دستگاه را تنظيم مي كند. بنابراين با اين وسيله مي توان شدت تمرين را به موقع كاهش و افزايش داد. افراد مسني كه مي خواهند از دوچرخه ثابت استفاده كنند، بهتر است تمرين خود را در 30 دقيقه ادامه بدهند و اين 30 دقيقه را به 3 قسمت 10 دقيقه اي تقسيم كنند. چون لزومي ندارد يك فرد مسن به طور مداوم به مدت 30 دقيقه ركاب بزند.

اگر بخواهيم دوچرخه ثابت را با دوچرخه متحرك مقايسه كنيم، بايد بگوييم دوچرخه ثابت بسيار ايمن تر از دوچرخه متحرك است. به همين دليل افرادي كه پوكي استخوان، مشكلات ارتوپدي، تعادلي و كم بينايي دارند و همچنين زنان باردار بهتر است از دوچرخه ثابت استفاده كنند. اگر فردي كه پوكي استخوان دارد از روي دوچرخه معمولي به زمين بيفتد با صدمات جبران ناپذيري مواجه مي شود. بنابراين دوچرخه متحرك براي بسياري از افراد خطرناك است.

اما افرادي كه زانوي خود را به تازگي مورد عمل جراحي قرار دادند و كساني كه مشكل درگيري كشك زانو با استخوان ران دارند، بهتر است حتي در مورد استفاده از دوچرخه ثابت نيز با پزشك متخصص ارتوپد مشورت كنند. اين افراد اگر زاويه پا را با ركاب درست تنظيم كنند استفاده از اين وسيله آسيبي به آن ها نمي زند. ولي خم كردن بيش از حد زانو مي تواند برايشان مشكل ساز باشد.

در هنگام استفاده از دوچرخه ثابت، اين وسيله بايد براي قد و اندازه بدن كاربر تنظيم بشود. فاصله زين تا زمين، ركاب ها و دسته ها بايد مناسب باشد. افراد تازه كار نبايد در يكي دو هفته اول مقاومت دستگاه را تغيير بدهند. بعد از گذشت اين زمان طبق برنامه اي كه دارند پيش بروند. سايز دوچرخه نيز براي كاربر اهميت دارد. در هنگام خريد دقت فرماييد؛ دوچرخه اي انتخاب كنيد كه براي وزن شما مناسب باشد.

اگر در هنگام ركاب زدن كشاله ران هايتان دچار درد مي شود مي توانيد شورت بالشتك دار بپوشيد. قبل از ورزش حتما كفش مناسب به پا كنيد. كفش دوچرخه سواري نبايد كف نازك ونرمي داشته باشد. كف سفت كفش فشار را در سطح پا پخش مي كند. زين دوچرخه را طوري تنظيم كنيد كه وقتي ركاب ها در پايين ترين نقطه قرار دارند، زانو كمي خم باشد.

ركاب زدن را به آرامي شروع كنيد. به تدريج مقاومت و سرعت را افزايش بدهيد. گاهي با بالاترين سطح مقاومت دستگاه كار بكنيد. اين حالت ورزشي شبيه به تپه نوردي را براي شما شبيه سازي مي كند. گاهي روي دوچرخه ثابت بايستيد و ركاب بزنيد.

هميشه قبل از ورزش با حركات كششي پويا و آرام ورزش كردن، بدن خود را گرم كنيد و پس از اتمام تمرين نيز با حركات كششي ايستا سرد كنيد. چند ورزش ساده مثل طناب زني و دارز و نشست را هم در كنار ورزش با دوچرخه ثابت انجام بدهيد تا هر چه سريع تر به نتايج مطلوب دست پيدا كنيد.:: موضوعات مرتبط:

:: برچسب‌ها: ،
تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ | نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ]